ČSCH ZO Otovice

Články

Otovice 25.-26.4. 2009

OTOVICE 25. – 26. 4. 2009 V OBRÁZCÍCH

    Tak se nám sešel rok s rokem a naše základní organizace opět uspořádala, letos již svou 25. místní výstavu králíků, holubů a drůbeže v našem chovatelském areálu za kostelem, ve kterém jsme letos předvedli 114 králíků 57 v sedmnácti kolekcích a 57 jednotlivců, z nichž většinu tvořili samci, samičky byly zastoupeny pouze v počtu 28 kusů, ale i tak jsem se pokusila prosadit, že by se jedné měl udělit titul Otovická šampionka, neboť za posledních pět let nebyla oficiálně oceněna ani jediná, vždy i v kolekcích patřily všechny ceny samečkům, a to se mi rovněž podařilo. Vybírána byla ze tří nejlépe oceněných samiček 94,5 body a nakonec se jí stala „duryňka“ domácí chovatelky. Dále jsme se mohli pochlubit 27 voliérami s drůbeží a 15 voliérami holubů.
    Dík za celoroční práci, kterou můžete sami zhodnotit, patří všem chovatelům pořádající základní organizace Otovice, rovněž tak chovatelům a majitelům vystavených zvířat, ale o těch tentokrát psát nechci, nýbrž se s vámi chci podělit o zajímavé postřehy z výstavy pohledem návštěvníka – obdivovatele.
    Velkým procentem byla jako již tradičně zastoupena národní plemena králíků, kteří tvořili pětinu vystavených zvířat, zastoupena však byla pouze čtyři plemena. Dvě Moravské modré samičky, které měly bohužel nízkou hmotnost, proto nebyly klasifikovány, šest Českých albínů s průměrným ohodnocením 92,5 bodu, sedm Českých luštičů, tedy spíše čtyři odchovanci z Čech a tři Separátoři importovaní z Německa s bodovým průměrem 94,5 bodu a jedním velmi dobrým mládětem a sedm vyrovnaných Českých červených s bodovým průměrem 94 bodů. Vyzvednout musím rovněž, a to nejen u nás oblíbené, malé stříbro, které jsme si mohli prohlédnout ve čtyřech barevných rázech v počtu deseti malých stříbřitých černých s průměrným ohodnocením 94 bodů, šest žlutých s průměrem 94,5 bodu, čtyři světlé s průměrem rovněž 94,5 bodu a na plné čáře výtězných šest divoce zbarvených s bodovým průměrem 95,5 bodu. Dva nejlépe ocenění jedinci získali 96 bodů a byl to jeden Malý stříbřitý žlutý a jeden import Separator – Český luštič.
    Nejlépe hodnocenou drůbeží byl kmen zdrobnělé Vlašky zlaté elitní kohoutek a slepička, druhá byla oceněna jako velmi dobrá, holubi byli velmi vyrovnaní, z nejlepších jmenujme Prácheňské káníky, Brněnské voláče, Slezské bělouše a České staváky, návštěvníky byly oblíbené Jeptišky a Moravští pštrosi.
    Pokud se vám obrázky z naší výstavy líbí, tak ji budete mít příležitost navštívit zase za rok na Jiřího 24. – 25. 4. 2010 Již nyní jste srdečně zváni.
                                    Eva Černá
Žádné komentáře